Новини

Майстер-клас від бійця ЗСУ

Сьогодні до школи завітав випускник, Андрій Костенко, який у 2012 році закінчив наш навчальний заклад. Зараз Андрій захищає Україну, він володіє необхідними знаннями й вміннями для того, щоб якісно виконувати свою роботу. Андрій люб’язно згодився провести для учнів 10-11 класів заняття з тактичної медицини. Учні переймали знання з першої домедичної допомоги, ознайомились з індивідуальною медичною аптечкою бійця Збройних сил України, а також виконали практичні заняття з використання турнікетів.

кол

Хайтарма кримських українців

До 79  річниці депортації кримських татар  16 -  18  травня 2023 року у школі відбулися меморіальні заходи з нагоди вшанування жертв цього жахливого злочину, вчиненого радянським режимом – вивезення  кримських татар із батьківщини до малозаселених та необжитих районів Азії, Сибіру і сходу СРСР.   Учні  11-А стали модераторами тематичного заходу «Хайтарма кримських українців», у програму якого увійшов історичний екскурс до витоків становлення етносу та спроб його державотворення, документальний фільм «1944»,  мультимедійні творчі проекти на тему  традиційної культури кримськотатарського народу – корінних українських громадян, яких було позбавлено батьківщини. Учні та студенти виконували і  слухали музичні й літературні народні твори, ознайомились із політичною символікою, культурними досягненнями, традиціями цього народу. Найщемкішим моментом заходу став проект у виконанні Валентина Деменюка, де мовою дитячих малюнків описані трагічні сторінки історії кримських українців. А одинадцятикласники Руслан Булат та Олена Свірчук  ознайомили присутніх із маловідомими цікавими фактами із життя кримських татар.  Захід проходив під гаслом «Памꞌятаємо історію- повертаємо територію».

Crimea01
Crimea555

День вишиванки

День вишиванки це святковий день, присвячений традиційному українському одягу вишиванці. Вишиванка це вишита сорочка з характерним орнаментом, яка є символом національної культури та ідентичності для українського народу.

Це свято відбувається щороку в третій четвер травня. Це день, коли українці по всьому світу одягають вишиванки, щоб відчути свою національну приналежність та підтримати українську культуру.

День вишиванки є не лише святом одягу, але й символом єднання та патріотизму. Він нагадує українцям про їхні коріння, культуру та історію. Це свято сприяє підтримці національної самосвідомості та формуванню почуття гордості за свою країну.

День Матері!

День Матері – особливе свято, яке поєднує в собі любов, вдячність, турботу й щирість до найпрекрасніших жінок, які віддано виконують свою роль.

Материнство – це найважливіша річ у світі, тож зробімо цей день незабутнім! Бажаємо всім матусям міцного здоров'я, безмежної любові та поваги від своїх дітей. Нехай доля буде прихильною до цих чарівних жінок, які дають початок новому поколінню, цвіту людства. Хай кожен день їхнього життя буде радісним, а діти дарують посмішки та доброту своїм неням. Нехай їхні мрії здійснюються, а діти завжди будуть поруч та підтримують у всіх починаннях. Мирного неба вам, дорогі наші матері!

КІНОПОКАЗ ДО 8 ТРАВНЯ - ДНЯ ПАМ'ЯТІ І ПРИМИРЕННЯ

8 травня 2023 року наш заклад, як і вся країна, уже  вдруге  долучається до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни.  Фільм "Щедрик", який колективно переглянули наші вихованці напередодні у кінозалі МАУП, покликаний ще раз нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині і комуністичним в СРСР.  У 1939–1945 роках ці тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, польський  та інші народи, які жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат. Саме про це і йдеться у фільмі, який сьогодні активно обговорюється молоддю. Адже 
цьогоріч  ми  проводимо День пам'яті в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.  Тож, вшановуючи  пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, усіх жертв Другої світової війни, ми закладаємо міцні основи  духовності і спротиву рашизму- офіційної ідеології тих, хто топче землю, яка споконвіку належала  усім нашим мирним і дружним етносам - великому і незламному українському народу.
Shedr

Тиждень безпеки

Останній тиждень квітня був тижнем безпеки у школі ІІ-ІІІ ступенів №319 імені Валерія Лобановського міста Києва. Учні 10-11 класів освоїли теоретичну й практичну частину дій в екстремальних умовах, декілька разів відпрацювали алгоритм у разі виникнення пожежі, травмування, кровотечі, а також, звичайно, у разі оголошення повітряної тривоги, адже воєнний стан вимагає рішучих і впевнених дій. Старшокласники тренувалися зупиняти кровотечу, фіксувати кінцівки при переломах, робити непрямий масаж серця, евакуюватися, користуватися вогнегасником, і вкотре пригадали план евакуації і де знаходяться об’єкти, які стануть в нагоді при надзвичайній ситуації. Представник ДСНС провів бесіду з учнями з приводу безпеки життєдіяльності і відповів на питання, які цікавили старшокласників.

День безпеки