День пам'яті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня ми відзначаємо 35-ту річницю найстрашнішої техногенної катастрофи в історії світу - Чорнобильської трагедії. У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики (до вибуху на АЕС “Фукусіма-1”) як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі - все це, здається, мало б бути переконливим доказом того, що мова про безпеку атомної енергетики - не більше як міф, який може надто дорого коштувати всьому людству.

Ось вже 35 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.

Сьогодні, ми, учні, вчителі та працівники школи ІІ-ІІІ ступенів № 319 імені Валерія Лобановського міста Києва низько схиляємо голову перед тими, хто відлетів у вічність.

Щиросердно дякуємо за подвиг тим чорнобильцям, які брали участь у ліквідації наслідків цієї страшної аварії!

16041986 02